|
Odpoklic napačno sestavljenih samovarovalnih kompletov 05.12.2009
Mammut, proizvajalec gorniške opreme sporoča, naj njihovi kupci preverijo svoje nove samovarovalne (ferata) komplete.
Med rednim preverjanjem v postopku pakiranja izdelane opreme so pri Mammutu naleteli na napačno sestavljen samovarovalni "Y" privez. Pri njem poteka vrv popkovine skozi eno samo luknjo zavorne ploščice in ne skozi obe, kot bi morala.
Ker je tako speljana vrv popkovine nevarna za uporabnike (premajhen zavorni učinek), sporočajo, naj kupci preverijo svoje komplete in morebitne napačno sestavljene vrnejo trgovcu. Odpoklic se nanaša na model "Via Ferrata Y-sling set (art.nr. 2130-00080)" prikazan na spodnji sliki.
Zapisali so še, da gre za človeški faktor in ne projektantsko napako. V postopku sestavljanja vrv popkovine vstavljajo v zavorne ploščice ročno. Po najdbi so, po njihovih besedah, preverili celotno zalogo izdelanih kompletov in med pregledanimi kompleti niso našli napačno sestavljenih. Menijo, da naj na tržišču ne bi bilo nevarnih kompletov. Kljub temu prosijo kupce, da preverijo svojo opremo in s tem potrdijo varnost lastnega samovarovalnega kompleta.
Vir: http://www.gore-ljudje.net/
Na sliki Levo: Napačno vstavljena vrv popkovine Desno: Pravilno vstavljena vrv popkovine

|