Uvod
  Aktualno
  Članarina
  E-trgovina
  Upravni odbor
  Pravilniki, obrazci
  Kontakti
 
   Odseki
Mladinski
Markacijski
Propagandni
Vodniški
Naravovarstveni
Športno-plezalni
 
  Najavljeni izleti
  Članki, zanimivosti
  O Trzinu in Trzincih
 
   Zgodovina društva
  Spominska soba
  Zgodilo se je ...
 
   TV Onger
  Povezave
  Fotogalerije
 
Fotogalerije Natisni stran
 

Nad Pokljuko (3.7.2005) – 1
05.07.2005

Še nekaj dni in začel se bo 19. mladinski planinski tabor našega planinskega društva. Tokrat že tretjič na Rudnem polju.
Pred taborom je treba prehoditi vse možne poti, saj otroke ne smemo voditi nekam kjer še nismo bili oz. nekam kjer so nam razmere popolnima neznane ... Pet vodnikov je torej odvandralo na Pokljuko. Tu je nekaj posnetkov, kako je bilo.

Foto: Boštjan Kralj

Planino Konjščico bi bilo zanimivo obiskati v sklopu bivakiranja. Je primerno oddaljena - pa še sonce dovolj zgodaj posije ...

Ko pridete na čudovito uravnavo Jezerca vas desno pozdravi Mali Draški vrh. Desno leži Srenjski preval, preko katerega vodi pot na pl. Lipanca.

Boštjan in Simon, ki sta očitno najbolje pripravljena sta jo za začetek ucvrla "kot mlada gamsa" na Ablanco. S Studorskega prevala malo krušljivo - pogled na pl. Konjščica pa kot iz letala.

Na vrhu Ablance (2004 m). Lepo se vidi greben, ki se spušča preko Močil naprej na jug. Sleme, kot se imenuje celoten greben loči pl. Konjščico od doline Voj.

Boštjan in Simon sta nato odšla na Veliki Draški vrh (2243 m) - na drugi strani Studorskega prevala ju je "opazovala" Ablanca.

V daljavi je vabil Mali Draški vrh (2132 m).

Mali Draški vrh in Viševnik (2050 m). Vmes je Srenjski preval (1995 m). Pod Viševnikom že lahko "slutimo" krnico Jezerce.

Mali Draški vrh in Viševnik v malo bolj "drzni" drži.

Tosc (2275 m), najvišji tega dne dosežen vrh. Pravi "debeluh" z neskončnim vršnim pobočjem.

© PD Onger Trzin. Dovoljeno povzemanje strani s pripisom vira.