članarina 2013: Možnost včlanjevanja članov preko PZS 26.01.2013
Planinska zveza Slovenije omogoča planinskim društvom posredovanje pri včlanjevanju in plačevanju članarine za posameznike. Naše planinsko društvo je PZS pooblastilo, da lahko posreduje pri včlanjevanju posameznikov v PD Onger Trzin.
Plačilo članarine poteka osebno v pisarni PZS (v času uradnih ur), na dogodkih, kjer je PZS prisotna s stojnico (sejmi, srečanja, prireditve …), in na spletni strani www.pzs.si. Višina članarine je enaka priporočenim zneskom, ki jih je določil UO PZS. PZS je zgolj posrednik za planinska društva in ne včlanjuje posameznikov neposredno v PZS.
Posameznik, ki se bo odločil za to možnost, bo moral OBVEZNO navesti ime društva, v katerega se včlanjuje (tu seveda pričakujemo, da boste navedli naše PD). PZS bo pristopno izjavo in plačano članarino posredovala izbranemu društvu. Društva ohranijo tudi svoj način pobiranja in plačevanja članarine. Obračuni članarine se bodo izvajali skladno z dosedanjimi načini obračunov članarine. V letu 2013 bo neposredne materialne stroške posredovanja (tehnična podpora, posredovanje podatkov, nakazilo finančnega deleža, promocijske aktivnosti …) pri včlanjevanju prek PZS krila PZS. Stroške pošiljanja članskih izkaznic in znamkic ter stroške transakcije pri spletnem plačilu krije član.
Možnost včlanjevanja posameznikov v društva preko PZS je na voljo samo za tista društva, ki so za to pooblastila PZS.

Zaradi obračuna in zaključka članarine PZS 2012 bo spletno včlanjevanje znova možno po 31. januarju 2013.
|